گزارش عملکرد

گزارش عملکرد مهدیه سفیدشهر

در تیر ماه ۱۳۸۱ کلنگ مهدیه سفیدشهر به مساحت ۵۰۰ متر زده شدو به کمک و یاری خداوند متعال و چهارده معصوم(ع) مراسم دهه آخر همان سال را روی زمین خاکی و دیوارهای آجری و بدون هیچ گونه امکاناتی برگزار نمودیم تا سال بعد تقریباً داخل مهدیه را به اتمام رساندیم. مراسمی که در طول سال در این مکان برگزار می‌گردد به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود (ثابت، موردی و مناسبتی).

شب‌های دوشنبه ختم انعام، زیارت عاشورای حسینی، شب‌های چهارشنبه ختم صلوات همراه با دعای پر فیض توسل، شب‌های جمعه دعای پرفیض کمیل و صبح جمعه دعای پر فیض ندبه در طول سال در این مکان برگزار می‌گردد.

برنامه‌های موردی مراسم اهداء خون در هفته هلال احمر و تمام جلسات شورای محترم شهر و شهرداری که مربوط به شهر می‌باشد در طول سال در این مکان برگزار می‌گردد.

برنامه‌های مناسبتی در ایام سال مراسم شهادت‌ها و اعیاد ائمه اطهار و شب نیمه شعبان با برپایی جشن باشکوه و اهداء جوایز نفس به شرکت کنندگان در این مکان برگزار و شب شهادت آقا موسی ابن جعفر(ع)توسط مجمع الذاکرین سفیدشهر و حومه در آن مکان مجلس سوگواری در هر سال برگزار می‌گردد.

ایام شهادت حضرت زهرا(س) به مدت ۵ روز هر سال در این مکان، مجلس عزاداری برپا می‌گردد.

دهه آخر ماه صفر از شب اربعین حضرت اباعبداله الحسین(ع) تا شب شهادت امام هشتم علی ابن موسی الرضا(ع) در مهدیه توسط اساتید و مداحان نامی کشور جمهوری اسلامی ایران مراسم عزاداری و در روز ۲۸صفر در حرم حضرت معصومه(س) اعضای آن مکان با همکاری اهالی سفیدشهر مراسم عزاداری برپا می‌نمایند.

در ماه مبارک رمضان به مدت ۳۰شب قرائت قرآن و تفسیر و در شبهای احیاء مراسم شب قدر در این مکان هرچه باشکوه تر برگزار می‌گردد.

این بود گزارش مختصری از فعالیت‌های مهدیه سفیدشهر.

امیدواریم در سایه عنایت خداوند متعال و توجهات خاص آقا امام زمان(ع) بتوانیم هرچه بهتر به تکالیفمان عمل نموده و از منتظران واقعی آن حضرت باشیم انشااله.

 

مسئول مهدیه سفیدشهر

تقی مزروعی